Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją prezentują wyśmienite tempo podczas Wysoka Grzęda Baja Poland 2021. Załoga startująca Mini John Cooper Works wygrała w sobotę dwa najdłuższe w rajdzie odcinki specjalne, rozgrywane na terenie poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim. Przed niedzielnym etapem Polacy powiększyli swoją przewagę nad drugą załogą do 8 minut i 27 sekund, dając prawdziwy popis jazdy na najdłuższych i najtrudniejszych w Polsce odcinkach specjalnych. 

Debiutujący w Baja Poland Yazeed Al.-Rajhi i Michael Orrbardzo dobrze odnaleźli się na wymagających trasach przygotowanych przez organizatora. Załoga Toyoty Hilux po trzech rozegranych próbach zajmuje drugą pozycję w rajdzie i ma blisko trzy minuty przewagi nad liderującymi w punktacji pucharu świata baja FIA YasiremSeaidanem i AlexeiemKuzmichem (Mini John Cooper Works Rally). Dokładnie tak przedstawia się także pierwsza trójka klasyfikacji pucharu świata FIA i Pucharu Europy FIA.

Sobotni etap to dwukrotny przejazd odcinka specjalnego „Drawsko Pomorskie” o długości ponad 184 kilometrów! Najlepsze załogi potrzebowały blisko dwóch godzin na pokonanie tej próby i niech świadczy to o wysokim poziomie trudności Wysoka Grzęda Baja Poland, który w tym roku już po raz dziesiąty jest rundą pucharu świata FIA. Próba wytyczona na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim stanowi ogromne wyzwanie dla zawodników, ale także dla sprzętu. Przed startem zawodów Krzysztof Hołowczyc mocno podkreślał konieczność szanowania samochodów, którymi załogi rywalizują na trudnym terenie poligonu wojskowego. Zdobywca pucharu świata FIA przekonał się o tym boleśnie w zeszłym roku, gdy po awarii jego auta stracił szansę na, wydawałoby się pewne, zwycięstwo. 

Po sobotnim etapie, oprócz prowadzenia w klasyfikacji generalnej pucharu świata FIA oraz pucharu Europy FIA,Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją liderują także w klasyfikacji FIA CEZ, Mistrzostw Czech, a także Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. 

mistrzostwach Polski na drugiej pozycji plasuje się Yazeed Al.-Rajhi i Michael Orr, a trzecią pozycję zajmują BenediktasVanagas i FilipePalmeiro (Toyota Hilux)

W Pucharze Europy Centralnej (FIA CEZ) na drugiej pozycji znajduje się Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz na Polarisie RZR PRO XP. Polska załoga prowadzi także w grupie T4.Trzecie miejsce w FIA CEZ zajmuje Miroslav Zapletal i Marek Sykora (Ford F-150 EVO)

klasyfikacji Pucharu Dacia DusterMotrioCuprozgrywanego w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych prowadzą Dominik Jazic z Krzysztofem Kuszewskim. W grupie T2 po trzech odcinkach specjalnych najszybszy jest Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter (Mitsubishi Pajero). W T3 liderują KeesKoolen i Mirjam Pol (Overdrive OT3). W grupie TH najszybszą załogą jestSławomir Jabłoński i Rafał Jędrys, a w T5 (ciężarówki) TomasVratny, Jaromir Martinec i Pavel Novak (Ford Cargo). 

W klasyfikacji Baja Poland Series prowadzi Karol Jucha i Inez Kieliba (Can-Am Maverick X3). 

Niesamowite tempo utrzymuje reprezentant Orlen Teamu Maciej Giemza. Motocyklista startujący Husqvarną FR450 zwyciężył na trzech rozegranych dotąd próbach i pewnie prowadzi także w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Rajdach Baja. Tomasz Wikowicz zajmuje drugą pozycję w klasyfikacji motocykli, trzeci jest Przemysław Wójcik klasyfikowany w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Rafał Jawień (PolarisScrambler S) pewnie prowadzi w klasyfikacji quadów napędzanych na cztery koła (Q4), a na prowadzenie w Q2 (quady napędzane na jedną oś) wyszedł Mariusz Wojtasik (Suzuki LTR WMS). 

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w grupie SSV prowadzi Arkadiusz Nadolny z Kamilem Hellerem. W S2 najszybszą załogą jest Tomasz Piluch z Marcinem Pawłowskim, a w S1 Maciej i Beata Pelc. 

Wysoka Grzęda Baja Poland to blisko 430 km odcinków specjalnych. Trasę wytyczono w Szczecinie, na terenie poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim oraz w gminie Dobra.

W niedzielę rywalizacja odbędzie się na dystansie blisko 54 km na dwukrotnie przejeżdżanych odcinkach specjalnych Lubieszyn-Dobra oraz Dobra-Szczecin.

Ceremonię mety Wysoka Grzęda Baja Poland zaplanowano na niedzielne popołudnie. Około 12.30 na terenie lotniska Dąbie w Szczecinie pojawią się załogi rywalizujące w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych i w cyklu Baja Poland Series. Na 13.00 zaplanowano ceremonię dla zawodników walczących w Mistrzostwach Polski w Rajdach Baja i Pucharze Polski w Rajdach Baja. Pierwsi zawodnicy rywalizujący w Pucharze Świata FIA, Pucharze Europy FIA, FIA CEZ, RMPST i MMCR powinni zameldować się na mecie około 14.30.