Już w najbliższy piątek na Torze Kielce ponad 20 samochodów Subaru BRZ i Toyota GT86 zmierzy się w wyścigu o fotel lidera. To kolejna odsłona największej europejskiej ligi dla posiadaczy aut Toyota GT86 i Subaru BRZ.

W najbliższy piątek, 4 czerwca, na Torze Kielce w Ćmińsku odbędą się drugie zawody z cyklu Toyota GT Series Polska. Premierowe spotkanie kierowców bliźniaczych samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ miało miejsce w Łodzi i było to największe tego typu wydarzenie w Europie. Udział wzięło 30 aut, a zwycięzcą klasyfikacji generalnej okazał się Wojciech Wolny. Czy tym razem powtórzy swój sukces?

Toyota GT Series to cykl czterech spotkań w roku na różnych torach wyścigowych. Po bardzo udanych zawodach w Łodzi, kierowcy zmierzą się w Ćmińsku w 3 klasach samochodów: Stock (opony o szerokości 215mm), Stock+ (opony o szerokości 225mm-335mm) oraz Super Stock, gdzie zgłaszać się mogą auta ze zwiększoną mocą (turbo, kompresor, bądź swap). Uczestnicy rywalizować będą o nagrody i puchary w 3 kategoriach: Race (suma 8 najlepszych okrążeń), Time Attack (czas najlepszego okrążenia) oraz Team Battle, gdzie punkty zbierane są drużynowo. Kolejne edycje odbędą się na Torze Jastrząb (31 lipca) oraz w Łodzi (31 października).

Jazda po torze to cenna lekcja na co dzień
„Spotkanie będzie jednak różnić się od pozostałych. Na torze, oprócz świetnej zabawy i sportowej atmosfery, priorytetem było dla mnie zawsze bezpieczeństwo. Lekcje, które wynosimy podczas dynamicznej jazdy w bezpiecznych warunkach, procentują później na drogach publicznych i czynią z nas lepszych kierowców” – mówi organizator Yoshua Ono. „W Ćmińsku, postanowiliśmy pójść krok dalej. Nasze zawody poprzedzą zajęcia z profesjonalnymi trenerami SJS Driving Academy” – dodaje Ono.

Oprócz wykładów uczestnicy będą mieli okazję potrenować pod okiem doświadczonych szkoleniowców nieprzewidzianie sytuacje drogowe w tym, jak zareagować na zjawisko nadsterowności i podsterowności, przejechać tzw. „test łosia” oraz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowych faz skrętu czy zasad działania elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Po części szkoleniowej zawodnicy przystąpią do klasycznych zmagań z czasem.

GT86 i BRZ – owoc modelowej współpracy
Toyota GT86 i Subaru BRZ to samochody różniące się jedynie detalami. Powstały jako owoc współpracy Toyoty i Subaru w 2012 roku, a krótko po tym oba auta zajęły 2. pozycję w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2013. Swoją popularność zdobyły dzięki sportowemu, ponadczasowemu wyglądowi oraz radości, jaka płynie z ich prowadzenia – dbają o to silnik typu boxer napędzający tylną oś samochodu oraz bardzo nisko położony środek ciężkości pomocny w szybkim pokonywaniu zakrętów.

O Toyota GT Series
Cykl amatorskich zawodów motorsportowych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawiła się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.

Zdjęcia: GT Series Polska, Jacek Franas (zgoda na publikację)

Źródło: GT Series Polska
https://www.seriagt.pl/