Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski już w najbliższy weekend odbędą się na słowackim torze Slovakiaring. 19 i 20 sierpnia 2023 r. odbędą się zawody OMV MaxxMotion Grand Prix Republiki Słowackiej (OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky). To waśnie u naszych południowych sąsiadów zaplanowano 7. i 8. rundę WSMP oraz 4. rundę Mistrzostw Polski Endurance.

Tegoroczne mistrzostwa wkraczają w decydującą fazę, a punkty zdobyte na liczącym blisko sześć kilometrów torze będą niezwykle istotne przed wrześniowym finałem WSMP i MPE w Poznaniu.

Na Slovakiaringu zobaczymy krajową czołówkę kierowców, którzy zaprezentują swoje umiejętności na bardzo wymagającym i cenionym torze wyścigowym. Ze względu na bogatą listę zgłoszeń organizatorzy zdecydowali się na łączenie rywalizacji poszczególnych serii wyścigowych, co na pewno doda kolorytu do rywalizacji. Zapewni także dodatkowe emocje walczącym o punkty zawodnikom, którzy będą mogli porównać swoje tempo z kierowcami innych serii i klas.

Taki zabieg był konieczny, ponieważ oprócz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na torze odbędą się również Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej w Wyścigach, oraz w wyścigach długodystansowych.

Na Slovakiaringu zobaczymy również kierowców serii ESET Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w Sprintach oraz w Wyścigach Długodystansowych. Nie zabraknie także bardzo dobrze znanej polskim kibicom serii ESET Cup Series, a także Wyścigowych Mistrzostw Węgier, Słowacji, Chorwacji, Austrii oraz markowych serii Maluch Trophy, Trofeo di Serie, Work Stuff Super S Cup oraz 318IS CUP – 3 SERIES CUP

Zapowiada się naprawdę emocjonujący i trudny weekend. Trzymamy kciuki za ciekawą rywalizację i jesteśmy ciekawi rozstrzygnięć sierpniowych rund WSMP.

Strona internetowa zawodów www.slovakiaring.sk

>>> Harmonogram czasowy zawodów

>>> Biuletyn informacyjny OMV MaxxMotion Veľká cena Slovenskej republiky

>>> Program i dodatkowe atrakcje