Trzecia edycja Toyota GT Series Polska, zawodów skierowanych do właścicieli aut Toyota GT86 i bliźniaczej konstrukcji Subaru BRZ, odbyła się w minioną sobotę na Torze Modlin. Do rywalizacji sportowej zgłosiło się 27 kierowców, a zwycięzcą klasyfikacji generalnej ponownie okazał się Yoshua Ono, wyprzedzając o zaledwie 56 setnych sekundy Wojciecha Wolnego.

Goście JDM mile widziani

Sierpniowa edycja zawodów dawała po raz pierwszy możliwość startu kierowcom innych aut o japońskim pochodzeniu. Organizator przygotował dodatkowe klasyfikacje m.in. JDM, Subaru, Mitsubishi i inne. Nie lada atrakcją była też możliwość wypożyczenia samochodów Toyota Celica GT TRC, specjalnie przygotowanych do Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dzięki opiece instruktora, który pomagał w pokonywaniu nitki toru za kierownicą przednionapędowego youngtimera, każdy mógł podszkolić swoje umiejętności i spróbować jazdy w profesjonalnej wyścigówce.
 
Zacięta rywalizacja

Zawodnicy prowadzili między sobą zaciętą rywalizację o zwycięstwo w 3 kategoriach: Time Attack, czyli czas najszybszego okrążenia, Race – suma 6 najszybszych okrążeń i walka drużynowa, która toczyła się pomiędzy 2 grupami: North i South. Ostatecznie zwyciężyła dywizja North.
 
Wyniki
 
Kategoria Race (suma najlepszych 6 okrążeń):
1. Klasa stock: Łukasz Odowski, Maciej Fotek, Jędrzej Kalinowski
2. Klasa stock+: Wojciech Wolny, Yoshua Ono, Piotr Gottfired
3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Marcin Lepczyk
 
Kategoria Time Attack (najszybsze okrążenie):
1. Klasa stock: Łukasz Odowski, Paweł Pietrzak, Jędrzej Kalinowski
2. Klasa stock+: Yoshua Ono, Wojciech Wolny, Piotr Gottfried
3. Klasa superstock: Szymon Fituch, Marcin Lepczyk
 
Ostatnia runda zawodów w tym roku odbędzie się 31 października na Torze Łódź. Informacje dostępne są na stronie www.seriagt.pl.
 
O Toyota GT Series

Cykl amatorskich zawodów motorsportowych, podczas których właściciele samochodów JDM, w szczególności Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce. Założycielem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.